Statutární město Ostrava připravilo unikátní zdroj informací – datový portál, ve kterém zájemci mohou najít informace z nejrůznějších oblastí – například o volných místech ve školkách, počtu krádeží v měsíci nebo i otvírací dobu bazénu. Je to další příspěvek k digitalizaci veřejné správy. Je tam velké množství dat, které jsou vhodné pro studenty i co se týká podkladů pro bakalářky a diplomky.

Základní charakteristiku naleznete na https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000039589/ostrava-nabizi-novy-datovy-portal-zajemci-si-mohu-vyhledat-obrovske-mnozstvi-udaju i v krátké informaci.

Jedná se o unikátní projekt, jeho realizace trvala celý rok, stál cca tři čtvrtě milionu Kč, a bylo by škoda, kdyby umřel v zapomnění. Dashboardy jsou přizpůsobené i pro mobilní telefony, což z něj činí opravdu unikát v ČR. Volně ke stažení jsou pouze data z webových grafů. Web je dostupný z https://data.ostrava.cz/.

Jsem pyšný na to, že portál je výsledkem celoroční práce Ing. Dagmar Létavkové, Ph.D., mé studentky. Ta mi přislíbila i možnost dohodnout se a poskytnout našim studentům přímo datové sady, na kterých běží dashboardy.

Doc. Dr. Ing. Oldřich Kodym, MBA, prorektor pro studium

Foto: Polar televize