Na konci března se v Kongresovém centru brněnského výstaviště konala konference Efektivní elektromobilita v organizacích, která byla určena odborné veřejnosti z řad průmyslu a dalších relevantních organizací včetně škol, mezi které patřila také Vysoká škola logistiky o.p.s.

V dopolední části zaměřené na podporu a provoz elektrovozidel byl zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva dopravy ČR představen Národní akční plán čisté mobility a dotační výzvy Operačního programu Doprava. Následně představitelé ze společnosti Daimler Truck Česká republika prezentovali zkušenosti z provozu prvních elektrických nákladních vozů v ČR – lehkého nákladního vozidla Fuso eCanter a vozidla Mercedes-Benz eActros pro dálkovou dopravu.

V odpolední části zaměřené na možnosti dobíjení elektrovozidel byla představena nová mobilní aplikace Skupiny ČEZ umožňující přístup k síti dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice, kompletní sortiment nabíjecích stanic pro elektromobilitu od společnosti ejoin CZ s.r.o. a problematika výstavby bateriových továren, tzv. gigafactories a rozvoje bateriového průmyslu z pohledu Českého bateriového klastru, z.s.

Ing. Michal Turek, Ph.D., zástupce vedoucí Katedry bakalářského studia