Seminář by měl ukázat příklady dobré praxe – využití mobilní digitální učebny ve výuce neIT předmětů. Ve spoustě předmětů by vyučující chtěl využít občas či pravidelně počítače, ale na klasické PC učebně je obsazeno. Řešením může být mobilní učebna, ať už s notebooky, tablety nebo jiným
mobilním zařízením. Jaké jsou s tím zkušenosti, jak překonat obavy z technického řešení a zabezpečení? Na tyto otázky by měli odpovědět lektoři, kteří s tím mají zkušenosti. Představí nejobvyklejší technologická řešení Google (Chromebook), Microsoft (tablet/notebook) a Apple (IPad), ukážou příklady využití a také zmíní „technické“ řešení, tedy jak učebnu zavést do školní sítě, jak řešit půjčování do výuky, nabíjení, zkrátka nejobvyklejší obavy a překážky. Samozřejmě bude k dispozici diskuse.

Seminář organizuje Krajský metodický kabinet Digitální gramotnosti ve spolupráci se vzdělávacím centrem VŠLG v Přerově. Seminář se uskuteční online v pondělí 30. 5. 2022 od 14:00 do 18:00 hod. Konkrétní obsah a podrobnosti najdete v pozvánce. Seminář je určen učitelům, správcům IT techniky, vedení školy a dalším zájemcům. Účast na semináři je bezplatná.

Registrace bude uzavřena 25. 5. 2022 a registrovaným budou následně zaslány aktuální informace. Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím registračního formuláře zde.

Tento seminář je dalším z řady projektových seminářů, které jsou organizovány přibližně 1x měsíčně a zaměřují se na využití digitálních technologií pro podporu výuky.