Na VŠLG se pomalu zabydluje tradice vydávání pravidelného Sborníku článků vzešlých ze závěrečných prací studentů. Naším dlouhodobějším záměrem je publikovat alespoň některé výsledky jejich práce i prostřednictvím veřejných odborných médií, ať už specializovaných webových portálů nebo tištěných publikací.

Jedním z takových studentských úspěchů je i nový třístránkový článek Bc. Sebastiána Synáka a Ing. Jana Tichého, Ph.D. v časopise Silnice-Železnice (http://www.silnice-zeleznice.cz) vydávaném nakladatelstvím KONSTRUKCE Média, s.r.o., který vyšel v 1. čísle letošního roku 1/2026.

Přejeme si, aby se co nejvíce studentů VŠLG zapojilo po obhajobě svých závěrečných prací do tvorby Sborníku článků VŠLG pro daný rok, čímž by se jim mohla, jak je vidět na příkladu Sebastiána, otevřít i cesta ke slávě.

za autory článku aktualitu vytvořili 

Ing. Jan Tichý, Ph.D., Bc. Sebastián Synák