Vysoká škola logistiky byla v polovině listopadu pozvána na konferenci Den polské logistiky, která se pod záštitou velvyslance Jacka Gajewskeho konala na Velvyslanectví Polské republiky v Praze.

Letošní ročník byl zaměřen na otázky týkající se česko-polské spolupráce v oblasti intermodální dopravy a logistiky, včetně možností souvisejících s rostoucím významem polských námořních přístavů a jejich kapacitou pro odbavení českých firem zaměřených na mezinárodní obchod.

Konference byla zároveň příležitostí k diskuzi o potřebách, plánech a výzvách týkajících se společné silniční a železniční infrastruktury mezi Polskem a Českem, které se zúčastnili zástupci námořních přístavů, logistických a dopravních společností, polských a českých drah, a také orgánů státní správy a výzkumných ústavů.

Závěr konference byl věnován novému česko-polskému železničnímu a silničnímu spojení jako příležitosti nejen k rychlejší a úspornější přepravě zboží, ale také k upevnění mezilidských vztahů a posílení cestovního ruchu mezi oběma zeměmi prostřednictvím nového osobního vlakového spojení mezi Prahou a Trojměstím (Baltic Express), které budou společně provozovat České dráhy a PKP.

Ing. Michal Turek, Ph.D., vedoucí Katedry bakalářského studia