03.05.2021

Daniel Braun

Zástupce ředitelky kabinetu komisařky Věry Jourové

Daniel Braun nejprve působil jako první náměstek ministra pro místní rozvoj odpovědný za oblast strukturálních fondů EU. Vedl tým, který připravoval strategii pro evropské fondy v programovém období 2014-2020 a současně byl šéfem českého vyjednávacího týmu s Evropskou komisí. Cílem tohoto Q & A je studentům přiblížit jak se dá vybudovat kariéra v Evropských institucích a jaká je náplň vysoce postaveného pracovníka v EU.

05.04.2021

Martin Šonka

Pilot světové série Red Bull Air Race

Mistr světa elitní letecké série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited - freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited. Pan Šonka se podělí s našimi studenty o své zážitky z kariéry profesionálního pilota, jak funguje letecký průmysl a jaké další plány chystá ve své kariéře.

15.03.2021

André Dravecký

CEO Shipvio a absolvent VŠMVV

Zajímá Vás jak vytvořit skvělý projekt už během studia? Pan Dravecký je CEO a zakladatel mnohamilionového Startup Shipvio, který založil už během studia Mezinárodních vztahů a diplomacie na VŠMVV. Jeho řešení nabízí zákazníkům automatizaci celkové logistiky tak, aby při přepravě zboží od zákazníka k dopravcům nevznikaly žádné zbytečné náklady a vše bylo maximálně efektivní a setr k životnímu prostředí.

01.03.2021

Landon Shroder

Bezpečnostní a politický konzultant

Zajímá Vás jak probíhá činnost neziskových organizací v terénu? Rádi byste nahlédli pod pokličku práce v konfliktních zónách a ve válečném prostředí? Tak to nesmíte chybět na Q & A s Landonem Shroderem, který se v tomto prostředí pohybuje již 20 let!

14.12.2020

Patrik Schober

PR specialista, podnikatel a absolvent VŠMVV

Seznamte se s Patrikem Schoberem, našim absolventům a spoluzakladatelem a Managing Partnerem agentury PRAM Consulting, oceněnou Sabre, European Excellence Awards, Golden Drum, Worldcom PR Group Award a Lemur. Patrik je také předsedou skupiny nezávislých PR agentur Worldcom a předsedou představenstva České asociace PR agentur (APRA).

30.11.2020

Iva Žiža

Zástupkyně politického oddělení velvyslanectví USA

Iva Žiža již více než 10 let pracuje pro velvyslanectví USA po celém světě. V súčanosti pracuje v Praze a zabývá se převážně tématy jako ochrana lidských práv, obchod s lidmi, migrace a korupce. Cílem tohoto Q & A je ukázat studentům co přesně obnáší práce na velvyslanectvích, jaké jsou specifika diplomacie v různých zemích a kulturách a zda jako žena například vnímala určitou formu diskiriminácie v arabských zemích.

16.11.2020

Daniel Musil

Account Director v Aitom Digital

Daniel Musil zastává pozici Account Director v jedné z největších českých digitálních agentur, Aitom Digital, kde má na starosti vstupní studie projektů (tedy nastavování cílů, analýzu dat, návrh strategie a řešení celého projektu). Během tohoto Q & A se dozvíte, co všechno obnáší práce v etablované digitální agentuře, jak se po škole uplatnit v PR a marketingovém segmentu a také zjistíte jaké jsou rozdíly mezi domácími a zahraničními klienty.

10.03.2020

Václav Klaus ml.

Politik

Václav Klaus mladší přibližně našim studentům jak funguje česká politika, co považuje za největší výzvu v politice a také vysvětlí důvodech odchodu z ODS a založení trikolóra. Pan Klaus ml. je připraven odpovědět na všechny dotazy a věří v zajímavou diskusi s našimi studenty.

25.02.2020

Ondřej Novotný

Spolumajteľ organizace Oktagon MMA a moderátor

Všichni studenti PR a marketingu budou mít jedinečnou příležitost se zeptat Ondřeje Novotného na to jak se tvoří úspěšný projekt od nuly, jak se buduje love brand, který si oblíbily statisíce Čechů a Slováků a jaké další plány mě Oktagon MMA. V případě zájmu je Oktagon připraven nabídnout bezplatnou stáž vybraným studentům VŠMVV.

10.12.2019

David Ondráčka

Bývalý ředitel Transparency International ČR

Cílem tohoto Q & A je ukázat jak fungují nevládní organizace a jaké nástroje používá TI při odhalování nekalých praktik především v politice. Studenti budou mít možnost se informovat o možných stážích v této organizací.

26.11.2019

Celeste Buckingham a Lumír Mati

Oceňovaná slovenská zpěvačka a manažer na hudební scéně

Co všechno potřebuje zpěvák / čka, aby se prosadil / a nejen na domácí, ale i zahraniční scéně? Jak se vyjednává s producenty a jaké netradiční požadavky mívají pěvecké hvězdy? Na tyto otázky a mnoho jiných přijde našim studentům odpovídat Celeste Buckingham a Lumír Mati.

12.11.2019

Jitka Pšejová

Expertka na branding, influencing a business connecting

Jitka Pšejová prozradí jak se budují značky v online prostoru a jakým způsobem se využívají influenceři na marketing daného produktu. Rovněž přiblíží studentům jak moc jsou důležité kontakty v životě a proč je každý člověk svým způsobem business connector.

29.10.2019

Ondřej Martan

Politik

Ondřej se stal v 25. letech jedním z nejmladších starostů a již 12 let úspěšně obhajuje svůj mandát. V roce 2018 v Běchovicích zvítězila ODS s více než 62%, kterou tam od roku 2007 vede právě Ondřej Martan. Díky tomuto Q & A budete mít příležitost se zeptat jak se v mladém věku stát úspěšným politikem, jak vykonávat svou fuknce co nejlépe a jak zacházet s podporou lidí.

15.10.2019

Martin Opatrný

PR expert

Martin je výkonný ředitel české pobočky PR Clinic, které je také spolumajitelem. Osobně dohlíží na všechny projekty a jeho parketou je krizová komunikace a strategické PR. V oblasti komunikace se pohybuje již více než 15 let jako v soukromém, tak i státním sektoru. Působil jako specialista na komunikaci, Public Relations a Public Affairs v mezinárodní poradenské a lobbistické síti Interel, kam přešel z pozice tiskového tajemníka a mluvčího předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

29.04.2019

Jindřich Ploch

Bývalý generální ředitel Úřadu pro civilní letectví a zástupce ČR v řadě EASA

Q & A s docentem ploše se zaměří na fungování leteckého průmyslu v ČR a ve světě a také pan Ploch nastíní jaké rozdíly platí v letectví v různých koutech světa. Pan Ploch se i touto formou představí všem studentům VŠMVV, nakolik od roku 2020 bude působit na VŠMVV jako garant nového studijního programu.

26.03.2019

Václav Moravec

Moderátor a redaktor

Pan Moravec přiblíží jak se funguje dlouholetá show Otázky Václava Moravce, jak se připravuje na duely s politiky a jak se dostal do médií. Studenti budou mít zároveň možnost se informovat ohledně stáží v České televizi, případně v jiných médiích.

29.10.2018

Ján Skopaček

Politik a ekonomický expert ODS

24.4.2018

Jan Farský

Bývalý starosta Semily a první místopředseda hnutí STAN

11.04.2018

Vladimír Špidla

Bývalý předseda vlády ČR a bývalý předseda ČSSD

28.3.2018

Randolph Bruno

Doktor ekonomie z prestižní University College London (UCL)

14.03.2018

Petr Fiala

Předseda ODS a univerzitní profesor

21.02.2018

Markéta Pekarová Adamová

Politické a předsedkyně TOP09

11.12.2017

Ivan Bartoš

Politik a předseda České Pirátské strany

05.12.2017

Pavel Bělobrádek

Politik a bývalý předseda KDU-ČSL

30.10.2017

Andrej Babiš

Politik a předseda vlády ČR

18.10.2017

Jan Mühlfeit

Český manažér, kouč a mentor

26.04.2017

Jaroslav Gavenda

Reportér Seznam.cz, FTV Prima a absolvent VŠMVV

12.04.2017

Václav Hubinger

Antropolog, diplomat a velvyslanec ČR