VŠLG
MENU

FOR LOGISTIC a FOR JOBS – květen 2017

09.05.2017

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

Datum od: 09. 05. 2017
Datum do: 12. 05. 2017

Webové stránky: www.forlogistic.cz

Webové stránky: www.ForJobs.cz

Pořadatel: ABF, a.s.

Praha, únor 2017
Karlův most netáhne, v kurzu jsou Letňany
Průmyslová veřejnost míří do Prahy
Zatímco turisté míří do Prahy stále hlavně za památkami v centru, průmyslová veřejnost na začátku května raději vyrazí do Letňan. Ve dnech 9. až 12. května zde totiž areál PVA EXPO PRAHA hostí jedinečný souběh průmyslových veletrhů. Hustota inovačního potenciálu pro tuzemský průmysl tak jinde nemůže být ani vyšší. PRŮMYSLOVÉ VELETRHY PRAHA je jednoduše dobré nezmeškat.

FOR INDUSTRY, FOR WELD, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR INFOSYS a FOR LOGISTIC – tak zní základní výčet lákadel a současně názvy květnových veletrhů v Praze. Komplexní přehled novinek z tuzemského průmyslu se tak v různých segmentech opět představí na jednom místě, aby vytvořil zcela jedinečnou platformu pro sdílení novinek. Právě takové místo může pozitivně přispívat ke zvyšování konkurenceschopnosti tuzemského průmyslu. V neposlední řadě pak představuje stejnou obchodní příležitost pro potenciální vystavovatele. Neměli by však váhat dlouho, protože již nyní veletrhy registrují třicetiprocentní nárůst zájmu a každým dnem se zabírají další místa výstavní plochy areálu. Význam akce potvrzuje i skutečnost, že generálním partnerem PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA se stala Skupina ČEZ.

FOR LOGISTIC: Právě včas naskladněný veletrh
Logistický proces začíná již ve výrobě, ale nekončí ani ve chvíli, kdy zboží opouští výrobní sklad. Zkracující se životní cykly výrobku zvyšují požadavky na fungování celého logistického řetězce. Pro zmapování možnosti jeho efektivního fungování je zde již 6. ročník veletrhu FOR LOGISTIC, který se letos nově zařadil do každoročního dění oproti loňským ročníkům, které se konaly v cyklu dvouletém.

Moderní technika a technologie pro budoucnost logistických řešení je rozčleněna do prvků pro dopravu a infrastrukturu, logistiku, skladování a manipulaci. Právě manipulace se možností snadných praktických ukázek stává nejčastější zastávkou návštěvníků.

Firma ZOWELL představí na veletrhu elektrické vysokozdvižné vozíky, společnost WANZL představí nový vychystávací vozík KT3 Drive, který díky mobilnímu napájení přepravuje těžké náklady s minimálním vynaložením lidské síly. DEVA je výrobcem elektronických a pneumatických inteligentních balancerů, které jsou vhodné pro veškerý průmysl. Balancery jsou systémy stálého vyvažování břemena do stavu „beztíže“. Umožňují snadnou manipulaci s břemenem s využitím minimální lidské námahy. Jako novinku firma nedávno vyvinula elektronický lineární manipulátor s maximální nosností 223 kg, který bude k vidění právě na veletrhu FOR LOGISTIC 2017.

Skvělá výstava potřebuje ještě lepší doprovodný program
Po všechny čtyři veletržní dny bude integrovanou součástí veletrhu také doprovodný program, který bude probíhat nejen v novém multifunkčním kongresovém sále pro 650 osob, ale také ve zrekonstruovaných menších sálech.

Jedním z hlavních lákadel bude již třetí ročník mezinárodního ENERGO SUMMITu, který se bude týkat především chytrého využití energie a vzestupu elektromobility. Tato vrcholná událost na mezinárodní úrovni vytváří prostor pro diskuzi významných představitelů státu, firem a oborových organizací o současném směřování energetiky. Vážení hosté zde budou reflektovat aktuální témata jako začlenění elektromobility do konceptu Smart City, začlenění budovy jakožto aktivního prvku energetické soustavy či prosazování bezdrátové komunikační technologie v energetice. Vše navíc s garancí bezplatného vstupu pro zástupce průmyslových firem při včasné registraci.

Technologickému pokroku v tuzemské výrobě vévodí trendy digitalizace, automatizace, robotizace i bezpečnosti. Právě to budou hlavní okruhy fóra s názvem Výroba nové generace,které neopomene zejména témata spojená s fenoménem zvaným Průmysl 4.0 či novým trendem v kooperaci lidí s roboty. Fórum bude zaměřeno zejména na praktické ukázky reálných aplikací z tuzemské i zahraniční praxe. Vrací se také konference a největší výstava trendů v oboru 3D tisku v ČR – 3Dexpo. Pořadatelé v programu neopomíjejí také častý stesk výrobních podniků po nedostatku zkušených pracovníků. Propojení poptávky s nabídkou reflektuje nový veletrh pracovních příležitostí pod názvem FOR JOBS.

Novinkami pro veletrh je pak příchod tradiční akce LÍDŘI ČESKÉHO EXPORTU, která za účasti vysokých představitelů vlády proběhne poprvé právě v rámci PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA. Svoji účast potvrdil již místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, ministr financí Andrej Babiš a ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek.

Vůbec poprvé se na akci objeví také unikátní formát Dynamického autosalonu. Zástupci široké veřejnosti, kteří navštíví veletrh a současně přemýšlejí o nákupu vozu, budou mít možnost prohlédnout si, porovnat a vyzkoušet na jednom místě mimořádně širokou paletu značek a modelů. Ještě větší provázanost s průmyslovými veletrhy, konkrétně s FOR ENERGO Smart, pak představuje míra účasti elektromobilů a hybridů v nabídce autosalonu.

Průmyslová revoluce v Letňanech
Individuální přístup aktuálně přivádí na výstaviště nejen stálé, ale zejména nové účastníky z řad dodavatelů pro průmyslový trh. Za zmínku jistě stojí, že organizátoři již nyní evidují třetinový nárůst zájmu vystavovatelů. K dispozici jim je největší veletržní areál v hlavním městě, kterýprošel za poslední roky rozsáhlou modernizací výstavních hal i zázemí pro návštěvníky či vystavovatele. V PVA EXPO PRAHA se tak rodí něco, čemu se dá s trochu nadsázky říkat INDUSTRY 5.0 – tedy malá revoluce na poli tuzemských odborných výstav. Ať patříte mezi potenciální vystavovatele či možné návštěvníky dychtící po novinkách z průmyslového trhu, naše dveře jsou vám otevřené. Přijďte zažít průmyslovou revoluci na vlastní kůži na letošní PRŮMYSLOVÉ VELETRHY PRAHA.

FOR INDUSTRY | FOR ENERGO Smart| FOR LOGISTIC | FOR SURFACE| FOR WELD|FOR INFOSYS|3D EXPO

9. – 12. května 2017 | PVA EXPO PRAHA | www.PrumysloveVeletrhyPraha.cz

Hledáš (lepší) práci? Přijď na veletrh FOR JOBS aneb pražské průmyslové veletrh jsou za rohem
Již jen několik dní zbývá do začátku pražských průmyslových veletrhů, které proběhnou na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 9. až 12. května 2017. Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD, 3Dexpo a FOR INDUSTRY si rozhodně nesmí nechat ujít žádný zájemce o novinky na poli průmyslových technologií a trendů.

Pořadatelé neopomíjejí také častý stesk výrobních podniků po nedostatku zkušených pracovníků. FOR JOBS je zcela nový projekt v rámci PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA, který má za cíl propojit nabídku volných pracovních míst v technických oborech s cílovou skupinou odborných návštěvníků.
V tuzemské výrobě chybí techničtí pracovníci na všech pozicích. Na úrovni státního aparátu se hovoří o nutnosti změn nazvaných Vzdělávání či Práce 4.0.

FOR JOBS nabídne přehled dostupných pracovních pozic a upozorní na složitosti soudobého pracovního trhu. Návštěvníci si tak mohou rozšířit nejen své vědomosti o nových technologiích, ale zvýšit povědomí o dalších kariérních příležitostech.

Mezi vystavovateli této tematické výstavy se představí firmy z oborů strojírenství, automotiv, elektra, stejně jako státní správa – jako např. 2JCP, Continental Automotive Czech Republic, Hager Electro, Motorpal, PACOVSKÉ STROJÍRNY, VESKOM GROUP, ZVU STROJÍRNY, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo práce a sociálních věcí a další. Studentské projekty a možnosti dalšího vzdělávání nabídnou Střední průmyslová škola Prosek, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – fakulta logistiky a krizového řízení, ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI, SPŠS Betlémská, Interlingva aj.
Po registraci na http://forjobs.cz/vystavovatel/voucher?v=19b6a8bc38d6f42bbfa13542c38f6424 je vstup pro návštěvníky FOR JOBS zdarma, vstupenka platí i na ostatní souběžné veletrhy.

FOR INDUSTRY | FOR ENERGO Smart| FOR LOGISTIC | FOR SURFACE| FOR WELD | FOR INFOSYS| FOR JOBS | FOR 3D

9. – 12. května 2017 | PVA EXPO PRAHA |

www.PrumysloveVeletrhyPraha.cz

www.ForJobs.cz